Předražený anýzový extrakt? NE! Za pár korun si ho vyrobíte doma.

Mám v plánu vyzkoušet tradiční italské anýzové sušenky, ale vzhledem k tomu, že je do něj zapotřebí anýzový extrakt, který jsem zkoušela sehnat v pár obchodech, ovšem bez úspěchu a na internetu jsem pak anýzový extrakt nalezla, ale chtěli za něj 160Kč bez poštovného, nebyla bych to já, kdybych nehledala způsob jak ušetřit a myslím, že jsem ho našla. Je to opravdu velmi jednoduché a levné!

BUDETE POTŘEBOVAT:

Menší skleněnou lahvičku

Sušený celý anýz (asi půlka balení)

Vodku

Toť vše. Doporučuji koupit vodku v té mini lahvičce, tak zabijete dvě mouchy jednou ranou. Získáte nádobu a potřebné množství vodky. Anýz doporučuji před použitím přejet v sáčku válečkem nebo poklepat lžičkou, aby semena lépe pustila svou esenci. V temnu a chladu nechte odpočívat 4-6 týdnu, občas protřepejte.

ÚČINKY ANÝZU:

Takto připravený extrakt není nutné používat jen na pečení či vaření. Dost dobře působí i na otoky nohou (pár kapek do koupele, nebo jim přímo potírat), proti kašli,na žaludek, uvolňuje plynatost (do čaje nebo mléka, pár kapek k přímému použití, nebo na kostku cukru), k aromaterapii (léčí nespavost, působí relaxačně). Doma se vám určitě neztratí.

Místo pro tvůj názor

Autor příspěvku: KateLynn

Miluji náš překrásný jazyk, miluji knihy a miluji rozmanitost světa. Pokud zrovna nepíšu, nečtu nebo nesháním informace napříč celým internetem, o všem co mě zrovna napadne, cestuji, vařím a maluji. Ale nečekejte žádnou exotiku. Ráda jezdím po naších krajích a objevuji krásy Polska. Zkouším neznáme recepty amerických indiánů a maluji technikami, se kterými bych na umělecké škole nejspíš neprošla. Pokud by jste i vy chtěli publikovat a vydělávat na svých článcích zaregistrujte se přes odkaz níže. Vše je zcela zdarma. https://www.copywriting.cz/copywriting/copywriteri/8344?a=22418

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *