čaj na hubnutí

Domácí čaj na hubnutí nebo jen tak pro zdraví

Můj domácí čaj na hubnutí obsahuje zázvor, petržel a citronovou kůru…Jestli vás teď jako první napadlo „Fuj!ˮ, tak jste na tom stejně jako já, když jsem se poprvé setkala s čajem z petržele. Bylo to v Polsku a kromě něj tam byl i čaj z červené řepy s jahodami…I když to vypadá jako úlet, něco jsem si o tom petrželovém nastudovala (červenou řepu totiž absolutně nesnáším) a nakonec vyzkoušela.

čaj na hubnutí

Můj první pokus byla spařená petrželová nať a měla jsem problém jej vypít. Petržel mám ráda, ale ta koncentrace chutě v jednom hrnku byla prostě až příliš. Proto jsem začala zkoušet čaj ze sušené petržele v různých poměrech a s různými zlepšujícími „přílohamiˮ, až jsem našla kombinaci, která je opravdu chutná a vznikl tak můj vlastní čaj na hubnutí :-).

PETRŽEL

Je dokonalé přírodní diuretiku. Stačí šálek denně a zbaví vás i těžce oteklých nohou. Tím že působí v ledvinách dochází k pročištění celého organismu, tzv. detoxikaci. Kromě toho rozšiřuje cévy a tím může pomáhat i při boji s vysokým krevním tlakem a také podporuje tvorbu žaludečních šťáv. Obsahuje vitamín C a E.

ZÁZVOR

Zahřívá tělo, tím dochází i k lepšímu spalování. Pravidelný příjem zázvoru podporuje imunitu, snižuje cholesterol a pročišťuje krev. Navíc po fyzické námaze uvolňuje svalovou bolest. 

CITRONOVÁ KŮRA

Kromě vůně obsahuje mnoho cenných látek, které působí na žíly a krevní řečiště. Pomáhá hojit drobná poranění, redukovat křečové žíly, modřiny i hemoroidy. Také podporuje imunitu a boj při nachlazení. 

 

PŘÍPRAVA A POSTUP NA 1 HRNEK:

  • Lžička nasekané sušené petržele
  • Lžička strouhaného nebo nasekaného zázvoru
  • Půl lžičky citronové kůry

Vše smícháme a vložíme co sítka na čaj. Spaříme horkou vodou (ne vařící) a necháme chvíli odstát. Můžete na dochucení přidat med. Čaj je štiplavý po zázvoru, který spolu s citronovou kůrou redukuje chuť petržele, takže je opravdu lahodný.

Nemusí se nutně jednat o čaj na hubnutí, pijte jej i když se chcete pročistit po zimě nebo pro jeho zdravotní účinky. Můžete jim třeba obdarovat své blízké, kteří trpí na otoky nohou nebo chřipkou. Jen je potřeba zázvor a citronovou kůru usušit, v čerstvé formě jsou k okamžité spotřebě. 

!!Nadměrné konzumaci se vyhněte!!

Bohatě stačí max. 2 hrnky denně. Pokud to přeženete vystavujete se vedlejším účinkům petržele i zázvoru. Těmi jsou podrážděný žaludek a zácpa. Při dlouhodobém nadměrném užívání se vystavujete riziku zánětu ledvin a to opravdu nechcete.  

 

 

Místo pro tvůj názor

Autor příspěvku: KateLynn

Miluji náš překrásný jazyk, miluji knihy a miluji rozmanitost světa. Pokud zrovna nepíšu, nečtu nebo nesháním informace napříč celým internetem, o všem co mě zrovna napadne, cestuji, vařím a maluji. Ale nečekejte žádnou exotiku. Ráda jezdím po naších krajích a objevuji krásy Polska. Zkouším neznáme recepty amerických indiánů a maluji technikami, se kterými bych na umělecké škole nejspíš neprošla. Pokud by jste i vy chtěli publikovat a vydělávat na svých článcích zaregistrujte se přes odkaz níže. Vše je zcela zdarma. https://www.copywriting.cz/copywriting/copywriteri/8344?a=22418

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *