pečené kuře

Moje Valentýnská pečená kuřecí stehna

Na pečených kuřecích čtvrtkách se nedá nic zkazit a obyčejně stačí trocha soli a mleté papriky. Jenomže já mám ráda rozmanitost chutí a podělím se s vámi o můj valentýnský výtvor.

Co budete potřebovat:

  • kuřecí čtvrtky (dle počtu strávníků)
  • citron
  • olej (používám rýžový)
  • med (používám akátový)
  • sůl, pepř
  • sušenou petržel
  • mletou papriku a zázvor (trošku)
  • alkoholovou omáčku (mám tím na mysli ochucenou omáčku jako je worcester nebo sojovka s přidanou whisky. Výborná je od Jamieho Olivera, ale můžete použít i obyčejnou sojovku nebo worcester)

Postup na 2 stehna:

pečená kuřecí stehna

Nic složitého to není. Maso si osolíme ze všech stran. V misce si smícháte lžíci oleje, lžíci whisky omáčky, lžičku petržele, trošku papriky a zázvoru (tak na špičku lžičky), lžíci citronové šťávy, menší lžičku soli, pepř, lžičku medu. Pokud se vám bude chtít, můžete si maso naložit přes noc. Dáte ho do sáčku, zalijete marinádou, protřepete a dáte odpočívat do lednice. Jinak stačí maso směsí potřít, zabalit do alobalu a dát péct. Doporučuji na balíčky péct v pekáčku, nějaký ten tuk a šťáva z alobalu vyteče. Po hodině pečení na 220 stupňů stáhněte na 180 a stehna odkryjte, aby se udělala kůžička.

Před pečením můžete na každé stehno položit ještě plátek citronu.

Přílohu si zvolte sami. Na fotografii jsou brambory, které jsem nakrájela na kolečka, dala povařit a ve finále jsem je navrstvila do menšího pekáče. Jednotlivé vrstvy jsem proložila sýrem a cibulí, opepřila a osolila. Nahoru jsem položila stehna a zalila brambory troškou smetany. Vložila jsem do trouby, aby se udělala na kuřeti kůžička a sýr roztekl. 

Místo pro tvůj názor

Autor příspěvku: KateLynn

Miluji náš překrásný jazyk, miluji knihy a miluji rozmanitost světa. Pokud zrovna nepíšu, nečtu nebo nesháním informace napříč celým internetem, o všem co mě zrovna napadne, cestuji, vařím a maluji. Ale nečekejte žádnou exotiku. Ráda jezdím po naších krajích a objevuji krásy Polska. Zkouším neznáme recepty amerických indiánů a maluji technikami, se kterými bych na umělecké škole nejspíš neprošla. Pokud by jste i vy chtěli publikovat a vydělávat na svých článcích zaregistrujte se přes odkaz níže. Vše je zcela zdarma. https://www.copywriting.cz/copywriting/copywriteri/8344?a=22418

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *