nejdražší látky světa

Nejdražší látky světa

 

Některé určitě znáte, o jiných jste ještě nikdy neslyšeli a ty ostatní jsou velice bizarní. Pokud máte hromadu peněz a nevíte co s nimi, můžete si koupit třeba vesmírný prach z komety Wild-2, býčí sperma nebo jed černé vdovy (samozřejmě čistě pro její léčebné účinky)…. A kolik vám tedy naúčtují?

Zabíjení nosorožců kvůli erekci

nejdražší látky světa

Roh z nosorožce dnes stojí na černém trhu asi 130 tisíc dolarů za kilogram. V přepočtu na koruny to dělá přibližně 2 600 000. Ačkoli se zdaleka nejedná o nejdražší materiál na světě, jeho cena rapidně roste a za poslední dva roky se zdvojnásobila. V roce 2009 stál gram rohu 500 korun nyní téměř 3000. Díky tradiční čínské medicíně je po nosorožčích rozích neustálá poptávka, a pro ochránce přírody nikdy nekončící boj. Ale proč je o něj takový zájem? Číňané totiž věří, že rohy nosorožců jsou zázračný lék na spoustu nemocí, včetně rakoviny. Navíc jde prý i o jedinečný prostředek na povzbuzení potence. A světe div se, i u nás celníci zadrželi dva rohy o celkové váze 6770g přísně chráněného nosorožce tuponosého. Balíček, který by měl dnes hodnotu skoro 18 milionu korun, měl namířeno do Vietnamu.

Výroba zlomku antihmoty je velice nákladná

nejdražší látky světa

Dražší než roh nosorožce už jsou jen čisté drogy nebo nadmíru vzácné a téměř nedostupné minerály a prvky. Kalifornia 252 je izotop v hodnotě 675 milionu korun za gram a absolutně nejdražší látkou na zemi je spekulativní antihmota, která vyjde na neskutečných 2 a půl biliardy (pro představu 2 500 000 000 000 000) korun. Za gram čistého LSD zaplatíte 75 tisíc korun, ale jedna dávka čistého LSD je zhruba 250 mikrogramů, což je jenom 250 – 400 korun.

Tip na byznys pro odvážné

nejdražší látky světa

V roce 1999 do vesmíru vzlétla sonda Stardust, která se měla setkat s kometou Wild – 2. Během průletu kolem ocasu komety v lednu 2004 sesbírala sonda celých 5 mikrogramu prachu částic. Ty jsou po vědecké stránce považovaný za neskutečný poklad, protože pocházejí z počátku vzniku naší sluneční soustavy. Gram tohoto prachu stojí 796 miliardy korun.

Dalším cenným artiklem je i jed, nejznámějšího pavouka na světě, černé vdovy. Vymačkává se z jejích jedových žláz a prodává se farmaceutickým laboratořím za účelem vývoje nových léků. Jeden mililitr jedu zředěný vodou se prodává za 340 korun. Jeden gram pak vychází na 1,7 milionu korun. V americké poušti někde v Arizoně existuje pavoučí farma, a podle jejího majitele Chuda Kristensena může být jed některých vzácných pavouků mnohem dražší.

Farmaření může být různorodé

nejdražší látky světa
fotografie byla stažená ze serveru ciaq.com

 

Seznamte se s Goldwynem. Je to totiž nejcennější plemenný býk na světě. Jeho potomci dominují světovým chovným žebříčkům a gram spermatu od Goldwina stojí asi 1,6 milionu korun. Semeno se ovšem prodává silně zředěné a lze pořídit už za 2000 korun, kdy dostanete přibližně 12 a půl milionu spermii. Schválně si spočítejte, kolik spermií má jeden jediný gram od Goldwina (ano 10 miliard).

nejdražší látky světa

Přesuneme se do jižní Francie a navštívíme městečko Grasse, které je metropolí tradiční parfumerie. Na tamních jasmínových polích se bílé voňavé květy dodnes sbírají výhradně ručně a brzy ráno, kdy je koncentrace vonných látek nejvyšší. Z celého pole jasmínu získáte jen pár kapek čistého jasmínového oleje a díky tomu gram této esence stojí 1,4 milionu korun. Podobně drahý je i olej damašské růže a jen pro zajímavost, obě esence jsou hlavními složkami parfému Chanel No. 5.

A takhle vypadá stručný seznam 

 1. Bílé lanýže – až 125 Kč/gram. Má naprosto jedinečnou, ničím nenahraditelnou chuť a proto jsou mezi gurmány a špičkovými kuchaři lahůdkou.
 2. Íránský kaviár z běluhy – 185 Kč/gram. Účinné afrodiziakum a výborná pochoutka.
 3. Šafrán – 270 – 350 Kč/gram. Nejdražší a nejvzácnější koření na světě. Jistě znáte přísloví Je ho jako šafránu. Již špetka dodá pokrmům nezaměnitelnou chuť a je to přírodní lék proti depresi a menstruačním problémům.
 4. Zlato – 860 Kč/gram. Není nutno představovat, všichni známe využití zlata ve šperkařském průmyslu.
 5. Rhodium – 1125 Kč/gram. Používá se především v automobilovém průmyslu do katalyzátorů.
 6. Platina – 1200 Kč/gram. Slouží jako urychlovač při vědeckých experimentech, ve šperkařství a v lécích proti rakovině.
 7. Heroin – 1400 Kč/gram. Droga, díky které se člověk dostane do útlumu a prožívá nepopsatelné pocity blaženosti a klidu.
 8. Crème de la Mer – 1750 Kč/gram. Movité ženy a celebrity jej používají jako zázračný krém, po kterém pleť nestárne.
 9. Metamfetamin – 1800 Kč/gram. Známý i pod názvem Pervitin, člověk díky účinku této drogy nepociťuje únavu a hlad. Jeho pohyby jsou zrychlené a trhavé.
 10. Kokain – 2500 Kč/gram. Jste po něm svěží, sebevědomí a připravení na obrovský příjem alkoholu a sexu.
 11. Roh nosorožce – až 3000 Kč/gram. Podle východní medicíny dokáže léčit rakovinu a je účinné afrodiziakum.
 12. LSD – až 75 tisíc Kč/gram. Populární zejména v 60. letech a způsobuje halucinace.
 13. Plutonium – přibližně 100 tisíc Kč/gram. Používá se v jaderných reaktorech nebo k vojenským účelům.
 14. Taaffeit – 60 – 500 tisíc Kč/gram. Jeden z nejvzácnějších drahokamů.
 15. Tritium – 750 tisíc Kč/gram. Používá se jako trvalý zdroj slabého světla na ciferníku hodinek nebo mířidel zbraní.
 16. Býčí sperma – 1 600 000 Kč/gram. Jde o sperma geneticky dokonalých býků.
 17. Diamanty – až 1 625 000 Kč/gram. Nejtvrdší nerost, kromě výroby šperku se využívá i v kosmetice a v řezných, brusných a vrtných nástrojích.
 18. Painit – 7,5 milionu Kč/gram. Další z řad extrémně vzácných drahokamů.
 19. Kalifornium 252 – 675 milionu Kč/gram. Radioaktivní izotop slouží například pro nastartování řetězové reakce v jaderném reaktoru při jeho prvním uvádění do provozu.
 20. Antihmota – 2,5 biliardy Kč/gram. V budoucnu by mohla sloužit jako jedinečné palivo v kosmických lodích.

Místo pro tvůj názor

Autor příspěvku: KateLynn

Miluji náš překrásný jazyk, miluji knihy a miluji rozmanitost světa. Pokud zrovna nepíšu, nečtu nebo nesháním informace napříč celým internetem, o všem co mě zrovna napadne, cestuji, vařím a maluji. Ale nečekejte žádnou exotiku. Ráda jezdím po naších krajích a objevuji krásy Polska. Zkouším neznáme recepty amerických indiánů a maluji technikami, se kterými bych na umělecké škole nejspíš neprošla. Pokud by jste i vy chtěli publikovat a vydělávat na svých článcích zaregistrujte se přes odkaz níže. Vše je zcela zdarma. https://www.copywriting.cz/copywriting/copywriteri/8344?a=22418

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *