guláš

Nejlepší guláš na světě

Proč je tento guláš nejlepší? Tak za prvé, neobsahuje žádné bujóny a chemii a za druhé, ten můj mužskej je schopný sníst i tři porce (což ve volném překladu znamená ,,To jídlo je prostě skvělé“). Teď o víkendu jsem jej vařila a napadlo mě, že se s vámi podělím o své kouzla při jeho přípravě. Nebojte, nic složitého to není a dokonce jej možná nebudete muset ani zahušťovat.

BUDETE POTŘEBOVAT (vycházím z kila masa): 

  • 1 kg masa (vepřové, hovězí, výběr nechám na vás. Já používám vepřové)
  • 0,5 kg cibule (nasekané, nemusí být úplně na jemno)
  • Rajský protlak (střední 120g plechovka)
  • Gulášové koření (můžete použít domácí směs nebo kupované, ale dívejte se na složení)
  • Bobkový list (3 listy), nové koření (7 kuliček) a celý pepř (15 kuliček)
  • Majoránka (2 – 3 lžíce)
  • Česnek (2 – 3 stroužky)
  • voda (1,5 a 2 litry)
  • sůl
  • vepřové sádlo

Maso si nakrájejte na větší kostky. Já důkladně očišťuji, nemáme rádi tlusté, ale pokud odřežu větší kusy tuku, nevyhazuji je, ale vložím je do guláše po dobu vaření. Ve větším hrnci rozehřejte větší lžíci sádla a osmahněte na něm cibuli. Až cibule zesklovatí přidejte maso a nechte jej zatáhnout. Přidejte všechen protlak a maso v něm důkladně vymíchejte. Přidejte 2 lžíce gulášového koření a zamíchejte. Zalijte vodou a přidejte bobkový list, nové koření, celý pepř, prolisovaný česnek a vařte na mírném ohni. Dobu vaření neznám, vařím tak dlouho, dokud se cibule nerozvaří a maso nerozpadá. Rozvařená cibule guláš zahustí, pokud se vám to zdá málo husté, použijte trošku mouky rozmíchané s vodou. Před koncem vaření přidejte majoránku a osolte dle chuti. 

Já během vaření přilévám i menší množství vody, takže ke konci přidám ještě lžící až dvě gulášového koření. Guláš je hotový a pokud máte rádi ostřejší chuť, přidejte špetku cayennského pepře, chilli nebo pálivé papriky. Taky můžete přidat zelí, pokud máte rádi a udělat z něj segedín.

Příloha: knedlík (v Lídlu mají výborný pokud se vám nechce dělat domácí), chleba, těstoviny i brambory.

Místo pro tvůj názor

Autor příspěvku: KateLynn

Miluji náš překrásný jazyk, miluji knihy a miluji rozmanitost světa. Pokud zrovna nepíšu, nečtu nebo nesháním informace napříč celým internetem, o všem co mě zrovna napadne, cestuji, vařím a maluji. Ale nečekejte žádnou exotiku. Ráda jezdím po naších krajích a objevuji krásy Polska. Zkouším neznáme recepty amerických indiánů a maluji technikami, se kterými bych na umělecké škole nejspíš neprošla. Pokud by jste i vy chtěli publikovat a vydělávat na svých článcích zaregistrujte se přes odkaz níže. Vše je zcela zdarma. https://www.copywriting.cz/copywriting/copywriteri/8344?a=22418

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *