Úžasný levandulový olej, který doma musíte mít! Co všechno umí?

Tento podomácku vyrobený levandulový olej, překrásně voní a má spoustu využití ať už v kosmetice, kuchyni nebo při zdravotních problémech.

Pro uvolnění a relax stačí přidat několik kapek do koupele. Pro lepší spánek a usínání z něj lze pomocí rozprašovače a vody vytvořit sprej na polštář, který zklidňuje mysl. Přidáním do domácí pleťové masky nebo zábalu na vlasy rozhodně nic nezkazíte, ba naopak na pleť působí antibakteriálně a dodá jí vitamíny, u vlasové péče pomáhá redukovat kožní maz a posiluje kořínky.

Při přípravě pokrmů se hodí do salátu, pod maso nebo houbových či rybích jídel, kdy zanechá na jazyku chuť Provence.

Taky jim lze potírat místa postižená revmatem, dnou nebo ischiem. Vnitřně se pak doporučuje užívání 4-5 kapek tohoto oleje při žaludečních potížích, nechutenství a bolestech hlavy. Pro zklidnění nervů, nebo při zvýšené psychické zátěží lze pro uvolnění napětí k oleji jen přičichnout.

ZDE JE RECEPT:

25 – 40g květů (lépe čerstvých)

250ml nearomatického kvalitního oleje 

skleněná dobře uzavíratelná nádoba

Doporučuji použít olej rýžový nebo z vinných pecek. Rýžový je nejlepší při vaření, vinný jako nosič vůně. Každopádně oba jsou bez chuti a zápachu. Množství květů volíme dle toho, jak silný chceme olej mít. Květy lehce omyjeme a naložíme do připravené nádobky, zalijeme olejem a necháme 2 týdny odpočívat, občas promícháme. Poté zcedíme a uchováváme v temnu a chladu.

 

Místo pro tvůj názor

Autor příspěvku: KateLynn

Miluji náš překrásný jazyk, miluji knihy a miluji rozmanitost světa. Pokud zrovna nepíšu, nečtu nebo nesháním informace napříč celým internetem, o všem co mě zrovna napadne, cestuji, vařím a maluji. Ale nečekejte žádnou exotiku. Ráda jezdím po naších krajích a objevuji krásy Polska. Zkouším neznáme recepty amerických indiánů a maluji technikami, se kterými bych na umělecké škole nejspíš neprošla. Pokud by jste i vy chtěli publikovat a vydělávat na svých článcích zaregistrujte se přes odkaz níže. Vše je zcela zdarma. https://www.copywriting.cz/copywriting/copywriteri/8344?a=22418

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *