WABI-SABI Interiérový trend 2018 přímo z Japonska

Pravděpodobně největší interiérová inspirace z Japonska, která nahradí dánský „šťastný“ trend Hygge. O co vlastně jde? 

Wabi-sabi je filozofií interiérového designu založeného na hledání krásy v nedokonalých objektech. Oceňuje jednoduchost, přírodní barvy, úpravy a řemeslnou práci ​​(např. ruční keramiku). Autenticita je klíčem Wabi-sabi: trhliny, škrábance a patina jsou symbolem plynutí času a užívání s láskou, a to by mělo být oceněno v interiéru.

Ovšem pozor na trend všeho starého (bělení dřeva, rustikální prvky a vintage doplňky). Wabi – Sabi má na mysli spíš přirozenou krásu a minimalismus.

Prvky návrhu interiéru Wabi-sabi

Interiér v bytě ve stylu wabi-sabi tak bude kombinovat tři funkce: funkcionalismus (myšlenku sdílení s ostatními), krásu a nostalgii. Paleta barev v wabi-sabi je převážně paletou bílých a barevných odstínů přírodních materiálů (dřevo, plátno, bavlna, proutí, kámen …). Je všeobecně známo, že Japonci dodržují princip: žij skromně a nauč se získat spokojenost z nehmotného života.

Lidé, co praktikují wabi-sabi v interiérech, se nazývají wabibitos – „lidé, kteří dokáží vytvořit úplný celek z osmi částí, zatímco ostatní  musí mít i ten zbytek.“ Znamená to, že mohou spravovat menší prostor, mohou řídit menší auto a jíst jen dostatečně na to, aby naplnili žaludek.

Použité materiály by měly být pokud možno organické a přírodní (hlína, rostlinné a živočišné materiály, dřevo, atd.), a mohou být recyklované.

Místo pro tvůj názor

Autor příspěvku: KateLynn

Miluji náš překrásný jazyk, miluji knihy a miluji rozmanitost světa. Pokud zrovna nepíšu, nečtu nebo nesháním informace napříč celým internetem, o všem co mě zrovna napadne, cestuji, vařím a maluji. Ale nečekejte žádnou exotiku. Ráda jezdím po naších krajích a objevuji krásy Polska. Zkouším neznáme recepty amerických indiánů a maluji technikami, se kterými bych na umělecké škole nejspíš neprošla. Pokud by jste i vy chtěli publikovat a vydělávat na svých článcích zaregistrujte se přes odkaz níže. Vše je zcela zdarma. https://www.copywriting.cz/copywriting/copywriteri/8344?a=22418

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *