jogurt s ovocem a čokoládou

Zdravá svačinka do 300 kcal!

Zdravá svačinkaTato zdravá svačinka z jogurtu, lesního ovoce a hořké čokolády může být zcela bez cukru, takže je to ideální volba jak při dietě mlsat a bez výčitek svědomí.

Budete potřebovat:

  • 200g bílého neochuceného jogurtu (já použila klasický s obsahem 2,3% tuku, který má ve 100g 63 kcal) 
  • Hrst lesního ovoce (klidně i mraženého, ve 100g má nějakých 43kcal a v hrsti jich máte možná 20g)
  • 2 – 4 kostičky čokolády (podle toho jak jsou velké, já používám Lindt a ta má čtverečky velké, takže dávám jenom 2)
  • Lžíce chia semínek – má asi 52kcal
  • Lžíce mléka nebo podmáslí

Postup:

V misce si rozehřejte hořkou čokoládu. Já měla doma zbytek Lindt intense mátovou (ty dvě kostičky mají 105 kcal). Dala jsem ji na minutu do mikrovlnky a pak jsem do ní zamíchala asi lžíci podmáslí (počet kaloorií je zcela zanedbatelný). Do skleničky jsem pak vrstvila jogurt, trochu ovoce, jogurt, čokoláda, semínka, ovoce, jogurt, čokoláda, ovoce, chia. Ale je to úplně jedno, jak si to navrstvíte. Mě čokoláda vyšla na jednu vrstvu dovnitř a jednu nahoru. Nechala jsem to na chvíli odstát, aby se mi rozmrazilo ovoce.

Bobulovité ovoce je ideální volba při dietě. Za všech druhů ovoce obsahují nejméně cukru a povoluje je i Paleo. Nekupujte nízkotučné potraviny, protože tuk je nositelem chuti a déle zasytí. Pro ty co by chtěli čokoládu trošku sladší, můžete do ní přidat trošku medu, nebo kokosového cukru (má docela nízký glikemický index, takže vám po něm cukr v krvi nevystřelí do závratných výšin).

Suma sumárum to dělá cca 290 kcal a zasytí minimálně na 3 hodiny……Dobrou chuť!

Místo pro tvůj názor

Autor příspěvku: KateLynn

Miluji náš překrásný jazyk, miluji knihy a miluji rozmanitost světa. Pokud zrovna nepíšu, nečtu nebo nesháním informace napříč celým internetem, o všem co mě zrovna napadne, cestuji, vařím a maluji. Ale nečekejte žádnou exotiku. Ráda jezdím po naších krajích a objevuji krásy Polska. Zkouším neznáme recepty amerických indiánů a maluji technikami, se kterými bych na umělecké škole nejspíš neprošla. Pokud by jste i vy chtěli publikovat a vydělávat na svých článcích zaregistrujte se přes odkaz níže. Vše je zcela zdarma. https://www.copywriting.cz/copywriting/copywriteri/8344?a=22418

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *